jsem Lukáš 

a mojí speciální schopností je vytvářet cidre 

peckham cidre zealand

01

Kde se zrodil náš příběh?

Osud tomu chtěl, že jsem se vydal na druhou stranu planety - kam? Do země zaplavené ovcemi, Aotearoa tomu Kiwáci říkají. Shodou okolností a šťastných náhod jsem se přichomejtl k práci v místní cidérce: Peckhams cider. Místní vibe, kolegové, místo a super práce. To vše započalo mou lásku pro tento mok - jo a taky sklony k chlastání.

prirodni cider

02

První cidre byl na světě.

Pln entuziazmu jsem se po 3 letech cestování vrátil zpět na rodnou hroudu, neboť se zrovna lámal čas mezi létem a podzimem (moudří již vědí - je to období sklizně) , tak jsem narychlo koupil 3 první nerezky a vydal se hledat jablka - úkol netěžký, zaplaťpánbůh republika je jabloněmi de facto zavalena. V tomto čase se udála další šťastná to událost, střetl jsem klíčovou osobu, která se stala mým koučem, mentorem, mistrem jedi a já jejím padavanem. Tvrdou dřinu tak od této chvíle sdílím s Michalem, úspěch však jde již čistě na moji hlavu, k tomu Michala nepotřebuji. Prvních pár lahví jsme společně vyrobili v roce 2019.

sber jablek na cider 1

03

Kdo tvoří náš tým?

No tak abych byl upřímnej, úspěch si syslím pro sebe, dřinu sdílím s kámošema a rodinou. Tento cidre projekt je dílem mnoha lidí. A za vaši nezištnou pomoc vám patří mé veliké díky. Díky brácho, tati, mami, Michale, Eliško, Martine a vy všichni, kteří jste přiložili ruku k dílu při pomoci se sběrem jablek, tvorbou etiket, webu, grafiky, atd.. Je vás opravdu spousta. Jo, musím říct, svět je opravdu krásnější, když je člověk obklopen dobrými lidmi. Díky dobří lidé.

jabko cidre 1

04

Naše poslání?

Bavit se, dělat věci s respektem k přírodě, tak, aby se mohly bavit i naše děti.